KCT logo

Pěší trasy se startem v Neratovicích

"Podzimní stezka Polabím"

1. – 18 km : Start na hlavním nádraží ČD – doleva Nádražní ulicí směrem na břeh Labe, u rozcestníku se napojit na modrou TZ a po ní doprava pokračovat městem až do Lobkovic kde se u kostela odbočit doleva na břeh Labe s napojením na zelenou TZ, po které dojít až na náměstí do Kostelce nad Labem, kde je v „Kafárně“ KONTROLA. Z ní se vrátit doprava k MěÚ – doprava na zelenou TZ k hasičárně a po zelené TZ pod kostelem Sv.Martin – doleva pod kasárnami po „Poutní cestě Blaník – Říp“ - zvonička Záryby – doleva na břeh Labe a doprava stále po zelené TZ po břehu až do Brandýsa n.L. – stále po zelené TZ přes Ostrůvek až k mostu přes Labe – doleva přes most a stále po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.

klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz


klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz

2. – 23 km : Start na hlavním nádraží ČD; až na KONTROLU v Kostelci nad Labem postupovat podle trasy č. 1 (18 km). Z ní doleva – projít v přímém směru celé město až k železničnímu přejezdu – odbočit doleva a pokračovat po silnici do Polerad – projít obec a 100 m před OÚ odbočit doprava na silnici a dále komunikaci, která vede směr Veliký Brázdim – na polní křižovatce za lesíkem zvolit levou polní cestu po níž dojít k silnici – tu přejít a stále rovně pokračovat k silnici Brandýs - Starý Brázdim – na ní odbočit doprava a po 100 m odbočit doleva na žlutou TZ, která vás dovede na KONTROLU v místě zvané KUCHYŇKA – z ní pokračovat po žluté TZ směr Cvrčovice – po 1 km odbočit doleva na cyklotrasu č.8196 – dojít k silnici do POPOVIC, kterou přejít a napojit se v přímém směru na červenou TZ (Svatojakubská cesta – Žitavská) – po ní dojít až do Brandýsa, projít městem k mostu přes Labe – přejít přes most po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.


3. – 28 km : Start na hlavním nádraží ČD; až na KONTROLU v Kostelci nad Labem postupovat podle trasy č. 2 (23 km). Z ní doleva – projít v přímém směru celé město až k železničnímu přejezdu – odbočit doleva a pokračovat po silnici do Polerad – projít obec a 100 m před OÚ odbočit doprava na silnici a dále účelovou komunikaci, která vede směr Veliký Brázdim – na polní křižovatce za lesíkem zvolit levou polní cestu po níž dojít k silnici – tu přejít a stále rovně pokračovat k silnici Brandýs - Starý Brázdim – na ní odbočit doprava a po 100 m odbočit doleva na žlutou TZ, která vás dovede na KONTROLU v místě zvané KUCHYŇKA – z ní pokračovat po žluté TZ směr Cvrčovice – Podolanka – přetnout hlavní silnici Brandýs – Kbely – na okraji Jenštejna odbočit doleva na červenou TZ – u pokladny hradu SAMOKONTROLA – dále po červené TZ pokračovat opět s přejitím hlavní silnice do Dřevčic, kolem tvrze a následně do Popovic, na jejichž konci odbočit stále po červené TZ (Svatojakubská cesta – Žitavská) doprava – dojít až do Brandýsa, projít městem k mostu přes Labe – přejít přes most po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.

klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz