KCT logo

Pěší trasy se startem v Brandýse nad Labem

"Podzimní stezka Polabím"

1. – 10 km : Start – sokolovna Stará Boleslav – půjdete doprava přes náměstí, kolem autobus. nádraží, PENNY, BILLY, kasáren až k nádraží ČD – odtud doleva stále pod železniční tratí až k letnímu dubu – 150 m za ním odbočíte doleva a půjdete 600 m po lesní cestě až dojdete na KONTROLU (odbočení za dubem i cesta od nádraží k dubu bude značeno). NESMÍTE PŘEJÍT ŽELEZNIČNÍ TRAŤ. Na kontrole odbočíte doleva a budete bez odbočování pokračovat 1,5 km stále v přímém směru až na kraj lesa – vyjdete z lesa a budete pokračovat polní cestou do Staré Boleslavi – projdete město až na náměstí – cca 300 m za ním ve směru na Brandýs je po levé straně jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.

1. – 10 km :klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz


2. – 14,5 km : klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz

2. – 14,5 km : Start – sokolovna Stará Boleslav – odbočit doleva – přejít po zelené TZ přes Labe – pokračovat cca 150 m do kopce (po levé straně bude zámek) a na konci zatáčky (foto Man) se napojíte na červenou TZ, po níž půjdete doprava kolem Brandýské katovny – Židovského muzea – PENNY – centrálního parku za nemocnicí až k železniční trati – tu přejdete a budete pokračovat červenou TZ Svatojakubskou cestou – Žitavskou až na horní okraj Popovic – u rozcestníku se sochou Sv. Václava se dáte po cyklotrase 8196, ale po 150 m odbočíte doprava na účelovou komunikaci, která vás dovede do obce Starý Brázdim a hned z kraje narazíte na žlutou TZ která Vás při odbočení doleva dovede na KONTROLU v místě zvané KUCHYŇKA – z ní pokračovat po žluté TZ směr Cvrčovice – po 1 km odbočit doleva na cyklotrasu č.8196 – dojít po ní do Popovic – dále po ní do Hrušova a za rybníkem odbočit doleva a napojit se doprava na červenou TZ (Svatojakubská cesta – Žitavská) kterou jste již šli při cestě TAM – po ní dojít až do Brandýsa , opět projít městem k mostu přes Labe – přejít přes most po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.


3. – 19 km : Start – sokolovna Stará Boleslav – až na KONTROLU na KUCHYŇCE ve Starém Brázdimu postupovat shodně s trasou č. 2 (14,5 km) – z ní pokračovat po žluté TZ až do Cvrčovic – Podolánky k rozcestníku ještě před hlavní silnicí Brandýs – Kbely; odbočit doleva do ulice Na dolíku a dále doleva projít lesním porostem nad Vinořským potokem a i podél něho do Dřevčic, projít obcí a napojit se na červenou TZ vedoucí doleva do Popovic – tam odbočit doprava na cyklotrasu 8196 do Hrušova a za rybníkem odbočit doleva a napojit se doprava na červenou TZ (Svatojakubská cesta – Žitavská) kterou jste již šli při cestě TAM – po ní dojít až do Brandýsa , opět projít městem k mostu přes Labe – přejít přes most po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.

3. – 19 km :klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz


4. – 29 km :klikněte na ikonu pro zobrazení trasy na mapach cz

4. – 29 km : Start – sokolovna Stará Boleslav– až na KONTROLU na KUCHYŇCE ve Starém Brázdimu postupovat shodně s trasou č. 2 (14,5 km) – z kontroly se vrátit na žlutou TZ do obce a po ní doleva pokračovat přes Nový Brázdim k rozcestníku na okraji Veleně – odbočit na silnici do Přezletic, Na Kocandě odbočit doprava – dojít na žlutou TZ a po ní k zámku CTĚNICE – dále stále po žluté TZ do Vinoře – přejít hlavní silnici a v prostoru rybníku U Pohanků se napojit doleva na červenou TZ která Vás dovede do Jenštejna na hrad (samokontrola u pokladny) – z Jenštejna stále po červené TZ do Dřevčic, projít obcí a pokračovat po červené TZ do Popovic – tam odbočit doprava na cyklotrasu 8196 do Hrušova a za rybníkem odbočit doleva a napojit se doprava na červenou TZ (Svatojakubská cesta – Žitavská) kterou jste již šli při cestě TAM – po ní dojít až do Brandýsa, opět projít městem k mostu přes Labe – přejít přes most po zelené TZ do Staré Boleslavi - cca 450 m za zdymadlem po pravé straně je jídelna „U Karla IV.“ a za ní ve dvoře v tělocvičně je CÍL.